Доля Ванова Доля Ванова счетоводител

ГДД за 2012 год



Моля за съвет,

Дружеството през 2012 година е в загуба, не финансово предприятие е. В ГДД е посочено загубата има подробен отчет на дейността

Задължително ли е да попълвам Приложение 1 и като е в загуба плаща ли се в НАП?



Отговори

  • Здравейте,

    От така зададен въпроса не е ясно дали загубата е счетоводна или данъчна.Ако приемем, че загубата е данъчна то се попълва Справка 4 - Пренасяне на данъчни загуби в ГДД по чл.92 от ЗКПО. Не е необходимо попълване на Приложение 1 само за това, че през текущата година сте на данъчна загуба. Данъчната загуба подлежи на приспадане от бъдещи данъчни печалби за срок от 5 години.

    След като сте на данъчна загуба не дължите корпоративен данък, които трябва да плащате на НАП.


    Поздрави,
    Адриян Велчев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->