anna slavova anna slavova Потребител

Нощни смени за майка на малко дете



Работодателят ми ме принуждава да давам нощни смени, а детето ми е на 3 години. Има ли право, или не без мое съгласие?

Благодаря предварително!



Отговори

  • Съгласно разпоредбата на чл.140,ал.4,т.3 от Кодекса труда нощният труд е забранен за майки с деца до 6-годишна възраст,както и майки,които се грижат за деца с увреждания независимо от възрастта им,освен с тяхно писмено съгласие.Така че без Ваше писмено съгласие работодателят Ви не може да Ви принуждава да полагате нощен труд.
  • Съгласен съм с колегата.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->