ANGELINA RUSEVA ANGELINA RUSEVA Потребител

ТРЗ за работеща майка на дете на 1 година



От 01.03.2013 г. ще назначим на трудов договор служителка, която на 28.02.2013 ще бъде освободена от друга фирма. Служителката има дете на 1 година и има подадена декларация във фирмата, която я освобождава за получаване на обезщетение за гледане на малко дете до 2 годишна възраст - 240 лв.

Какво ние сме задължени да предоставим в НОИ за получаване на 50% майчинство, тъй като ще бъде работеща майка?

Благодаря предварително за оказаното съдействие!



Отговори

  • Здравейте,

    Вие ще трябва да подадете декларация за промяна на обстоятелствата. Приложение 12 към чл. 14, ал. 1 от НИИПОПДОО.
    В декларацията майката ще декларира, че започва работа от определената дата.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->