Атанас Петров Атанас Петров Kreston BulMar Потребител

Обезщетение при изтичане срока на трудов договор



Работя като военнослужещ. Предстои ми изтичане срока на договора и същият няма да бъде подновен. Съгласно ЗОВС на РБ договора ми ще бъде прекратен по чл. 162 т.1а. Запознах се и с КСО, където съгласно размера за паричното обезщетение по (Чл. 54б. ал.3) е записано че при прекратяване на договори по чл. 162, т. 1 и 6, получават минималния размер на паричното обезщетение за безработица за срок 4 месеца.

Чл. 162 т.1а отнася ли се Чл. 54б. ал.3?
Какво обезщетение ще получа: по Чл. 54б. ал.1. или по Чл. 54б. ал.3?

Благодаря предварително!



Отговори

  • Здравейте,

    чл. 162, т. 1а от ЗОВС не се отнася за чл. 54б ал. 3 от КСО. Там са точно посочени основанията чл. 162, т. 1 и т. 6 от ЗОВС.
    Видно е, че т. 1а не е включена в тази разпоредба. В тази връзка считам, че обезщетението ви следва да бъде изчислено по реда на чл. 54б ал. 1 от КСО.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->