penka vatova penka vatova Потребител

Работа по време на предизвестие за напускане



Как трябва да работя по време на предизвестие? Трябва ли да изпълнявам нормата за деня?



Отговори

  • Здравейте,

    фактът, че имате отправено предизвестие за прекратяване на трудовото правоотношение, задължава Вашия работодателят да Ви освобождава от работа по 1 час дневно за дните на предизвестието. От това право не може да се ползува работник или служител, който работи 7 или по-малко часове. И естествено за времето, в което сте на работното си място би трябвало да изпълнявате задълженията си пълноценнно.


    Справка за нормативната база на отговора може да откриете в чл. 157, ал. 6 от КТ

    Поздрави,
    Станислава Бъзовска

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->