Кремена  Илиева Кремена Илиева Потребител

Допълнителен труд в свързана фирма без допълнително заплащане



Здравейте, нуждая се от Вашата помощ.

Работя във фирма на трудов договор, която е част от голяма група от фирми. В момента ръководителите на фирмата в която съм назначена, се опитват да ми възложат работа към втора фирма с отделен булстат и отделен персонал, но без да ми заплащат и без никакъв документ за извършената от мен работа. Фирмата, към която съм с трудов договор не е намалила, обема на работата си, даже се разраства.

Правомерно ли е това от тяхна страна?

Лек и спорен ден!



Отговори

  • Здравейте,

    Извършването на трудова дейност без сключване на трудов договор е противозаконно и подлежи на санкции. Другата фирма би могла да бъде втори Ваш работодател, но е задължително извършването на трудовата дейност да се осъществи чрез сключване на трудов договор, за който НАП трябва да бъдат уведомени.
    Законосъобразно е да имате втори трудов договор.

    Контрол могат да упражнят органите от Инспекцията по труда и НАП.

    Виж чл. 61-63 и чл. 414 от КТ.

    Поздрави,
    Станислава Бъзовска
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->