petq ivanova petq ivanova Потребител

Промени в облагането на здравните заведения



Здравейте!

Бих искала да знам дали e въведено някакво изменение относно облагането на общия доход на здравните заведения? Дали ще заплащат и те 10% или повече като всички търговски дружества, въпреки че се водят с идеална цел и до момента не подлежаха на това облагане? Коментираше се нещо подобно в общественото пространство, но дали е вече окончателно решено?



Отговори

  • Здравейте,

    В общия случай лечебните заведения се създават по Търговския закон и Закона за Кооперациите (изключения правят специална група лечебни заведения, регламентирани в чл. 5, ал. 1 от Закона за Лечебните Заведения). Дружествата, създадени по гореспоменатите закони, подлежат на облагане с корпоративен данък в размер от 10%. Това означава, че и здравните заведения също подлежат на облагане с корпоративен данък. Искам да подчертая, че този режим не е нов, а е действащ от няколко години.

    Поздрави,
    Димитръ Пашов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗКПО

-->