Задай въпрос тук
Евелина Василева Евелина Василева Потребител

Справка по чл.73



Водя счетоводството на фирма, която не е регистрирана по ДДС и се занимава с продажба на дрехи втора употреба. Стоката се взима на консигнация от физически лица, т.е.с протоколи, без фактури.

При продажба на стоката и изплащане на съответното лице определената сума това облагаем доход ли е и следва ли да подавам справка по чл.73 от ЗДДФЛ?



Отговори

  • Здравейте,

    Продажбата на собствени дрехи не представлява доход за физическите лица. Данък не се дължи и не се подава информация за това в справката по чл. 73 от ЗДДФЛ.

    Данъчно облагане обаче ще има, ако става въпрос за едни и същи лица редовно да правят тези продажби, по същество извършвайки скрита стопанска дейност.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->