marin angelov marin angelov nachalnik sklad

Удължаване на срок на предизвестие



След като изтече предизвестието за напускане, работодателя има ли право да удължи срока с един месец?



Отговори

  • Здравейте,

    Работодателя има право да удължи срока на предизвестието, само ако служителя заема материално-отчетническа длъжност и в случай че предаването на повереното имущество не може да се извърши в 30-дневния срок, времето за предаване може да се удължи, но не повече от 2 месеца общо с предизвестието.

    Справка за приложимата нормативна уредба по този казус може да направите в чл.326 от Кодекса на труда.


    Поздрави,
    Адриян Велчев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->