evgenii manolov evgenii manolov Потребител

Наложена командировка



До колко дена може да продължи една командировка, в случай че тя не е желана от мен, а ми е възложена "доброзорно"?



Отговори

  • Здравейте,
    съгласно чл. 121 от Кодекса на труда, работодателят има право да Ви командирова за изпълнение на трудовите задължения извън мястото на постоянната му работа, но за не повече от 30 календарни дни без прекъсване. Ако се наложи командироване за срок, по-дълъг от 30 календарни дни трябва да се поиска писмено съгласие на работника или служителя.
    Необходимо е да имате писмена заповед за командировката и в нея да се записано на какво основание е.
    Имайте предвид, че съгласно чл. 126, т. 7 от Кодекса на труда, работникът или служителят е длъжен да изпълнява законните нареждания на работодателя.

    Поздрави,
    Доника Маринова


  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->