Костаидин Марков Костаидин Марков Шофьор

Полагаем отпуск за младоженци



Искам да ви попитам имат ли давност дните полагащи се брак на младоженците?



Отговори

  • Здравейте,

    Дните, полагащи се на младоженците за встъпване в брак се ползват целево за конкретния ден на събитието и за следващия работен ден. Ако тези дни са неработни, отпуската се ползва през първите два работни след събитието. Полагащата се отпуска не може да се ползва на друго основание. Този ред е описан в чл.50, ал. 1 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските.

    Поздрави,
    Димитър Пашов
  • А може ли да ги ползвам след известно време.Благодаря за отговорите!!!

    Поздрави
  • Здравейте отново,

    Законът не позволява да ползвате този вид отпуска със закъснение.

    Поздрави,
    Димитър Пашов
  • Благодаря ви много

    Поздрави
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->