nadeto vladimirova nadeto vladimirova 4ista4

Използване на цялата отпуска в началото на година и напускане след това



Мога ли да ползвам 1 месец платен годишен отпуск за 2013-та през февруари, и след това през март да напусна работа?

За миналата година съм използвала цялата си отпуска.



Отговори

  • Здравейте,

    Всеки служител има право на платен годишен отпуск в размер на не по-малко от 20 работни дни като искам да отбележа, че за да се придобие това право е необходимо да имате 8 мес. трудов стаж (не е необходимо да бъде при един работодател).

    След като сте придобили правото на платен годишен отпуск може да го ползвате наведнъж (каквото е вашето желание) или на части, но в съответствие с утвърден от работодателя график през календарната година.
    И последната бележка е, че платеният годишен отпуск се ползва след писмено разрешение на работодателя.

    За да резюмирам и конкретизирам отговора на Вашия въпрос Ви информирам, че можете да ползвате полагащия Ви се платен годишен отпуск наведнъж през месец Февруари стига това да е заложено в графика или да е разрешено от работодателя.

    Нормативната уредба използвана за отговор на този въпрос е чл. 155, чл. 172, чл. 173 от КТ.

    Поздрави,
    Станислава Бъзовска

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->