Shirin Tomash Shirin Tomash прислужник в училище

Пари за работно облекло



Работя като прислужник в училище. Може ли да получа пари за работно облекло, но към заплатата за съответния месец, а не чрез представяне на фактура?



Отговори

  • Здравейте,

    според Наредбата за безплатно работно и униформено облекло следва работното или униформеното облекло да се предоставя на работника в готов вид, когато той постъпи на работа и най-важното е, че не се допуска заменянето на работно или униформено облекло с пари.

    В случай че Вашият работодател реши да Ви предостави някаква сума, то тя ще се третира като допълнителен бонус към месечното възнаграждение и съответно ще и бъдат удържани суми в размер на осигурителните вноски за сметка на служителя и данък общ доход.

    Ползвана нормативна уредба за отговор на този въпрос - чл. 8 от НАРЕДБА ЗА БЕЗПЛАТНОТО РАБОТНО И УНИФОРМЕНО ОБЛЕКЛО

    Поздрави,
    Станислава Бъзовска
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->