Европа  ВН Европа ВН

Платен отпуск за сватба на близък роднина



Моят въпрос е в това че сестра ми се жени май месец и искам да попитам дали и на мен ми се полага отпуска. За нея знам че и се полага, но дали и на мен като нейн роднина и мойте родители ни се полага отпуска?



Отговори

  • Нито вие, нито вашите родители имат право на платен отпуск поради това, че се омъжва ваша сестра или тяхна дъщеря. Право на отпуск за изпълнение на граждански, обществени и други задължения имат само младоженците. Според чл.157, ал.1, т.1 от Кодекса на труда работодателят е длъжен да освобождава от работа работника или служителя при встъпване в брак - 2 работни дни.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->