ivelin petkov ivelin petkov шофьор

Напускане по взаимно съгласие



По кой член от Кодекса на труда трябва да бъда освободен, ако напускането е след изтичане на предизвестието от един месец и да е по взаимно съгласие?



Отговори

  • Не може прекратяването на трудов договор да бъде едновременно по взаимно съгласие и с предизвестие. Ако договора се прекратява по взаимно съгласие не е необходимо предизвестие. Основанието е чл. 325, ал.1,т.1 от КТ. При прекратяване на договора с предизвестие не сте уточнили коя страна отправя предизвестието. Ако вие предизвестявате работодателя си, че желаете да прекратите договора, то основанието е чл.326, ал.1 от КТ. Ако работодателят предизвестява вас, че желае да прекрати договора, то основанието е чл.328.
  • iskam da pitam sled kato izteche predizvestieto za napuskane rabotodatelq ima li pravo da udalji sroka oshte edin mesec
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->