Marina Gencheva Marina Gencheva Потребител

Прехвърляне на отпуска



Здравейте,

Бих искала да ви попитам дали имаме право да прехвърляме част от полагаемата платена отпуска в следващата година (имам 10дни полагаема платена отпуска,която не съм използвала тази година и бих желала тя да се прехвърли за следващата година)? И ако да, то в какъв срок трябва да я използваме?

Благодаря предварително за вашият отговор!



Отговори

  • В чл. 176, ал.2 от КТ е записано, че при уважителни причини по писмено искане на работника и със съгласието на работодателя ползването на част от платения годишен отпуск в размер не повече от 10 работни дни може да се отложи за следващата календарна година. Няма определен срок за нейното ползване. Това трябва да стане през следващата календарна година.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->