ирена митева ирена митева директор

Платен отпуск за непедагогически персонал в училище



На колко дни платен годишен отпуск има право непедагогически персонал в училище (счетоводител, касиер, чистач)? Има ли значение дали са членове на синдикалната организация?

До колко дни платен отпуск директора може да даде допълнително?

За едно дете до 18 г. какъв платен отпуск се полага?



Отговори

  • Здравейте,

    Платеният годишен отпуск, който се полага както на педагогическия, така и на непедагогическия персонал завизи от това дали даден служител е член на сидикална организация или не. В случай, че не е - минималният размер на годишния платен отпуск е 20 дни. За членовете на синдикатите се определят по-големи размери на отпуските, а именно минимум 28 дни. Това важи и за непедагогическия персонал.

    За повече информация може да направите справка в Колективния трудов договор за системата на народната просвета - чл. 39 и в Кодекса на труда чл. 155 и 156.

    Поздрави,
    Лора Танева

  • Благодаря!!!!!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->