Десислава  Харитева Десислава Харитева Потребител

Проформа инвойс



Възможно ли е през текущия месец да се издават проформа фактури (за вътрешно общностни доставки) и накрая на месеца да бъде издаден общ Invoice с описани в него съответните проформи по дати, количества и т.н.?



Отговори

  • Здравейте,

    Няма пречка да обедините всички издадени проформа фактури в една данъчна фактура на края на месеца, тъй като те не са данъчни документи. Важно е да се отбележи, че ако получите плащане по някоя от тези проформи Вие трябва да издадете фактура в рамките на 5 дни от плащането (в този случай може да Ви се наложи да издадете данъчна фактура преди края на месеца).

    За справка: чл. 113 от ЗДДС

    Поздрави,

    Лора Танева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->