Деница Христова Деница Христова работник

Уволнение при майчинство



Здравейте! Разбрах, че тук мога да получа професионална помощ и точни отговори. Така, че искам да попитам:

Ддали при чл. 325 ал.1 т.1 ; чл. 328 ал.1 т.3 ; чл. 330 ал.2 т.6 и чл. 333 ал. 1 т.1 трябва да се поиска разрешение от ИТ? И как стой въпросът оттук нататък с бюрото по труда. Как трябва да се реагира?



Отговори

  • Здравейте,

    При чл. 325 ал. 1 т.1 от КТ - няма закрила и не се иска разрешение от ИТ
    при чл. 328 ал. 1 т.3 от КТ - има закрила за майките на деца до 3 години. Иска се разрешение от ИТ
    при чл. 330 ал. 2 т.6 от КТ - има закрила за майките на деца до 3 години. Иска се разрешение от ИТ

    Както и във всички останали случаи имате 7 дневен срок за регистрация в агенция по заетостта (бюро по труда).

    Справка:
    Закрилата се ползва на основание чл. 333 ал. 1 т.1 от КТ
    регистрация като безработно лице - чл. 54а от Кодекса за социално осигуряване
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->