Зорница Кърджилова-Вълкова Зорница Кърджилова-Вълкова педагогически съветник

Майчинство и граждански договор



Ако работя 2 часа седмично на граждански договор ще ми спрат ли половината пари от майчинството?



Отговори

  • Здравейте,

    Да вие имате право на отпуск и на пълния рамер на обезщетението, тъй като основното правило е дали правоотновението, по което извършвате трудова дейност задължава внасянето на осигурителни вноски във фонд ОЗМ.

    По гражданските договори лицата не само, че не са задължени да се осигуряват във фонд ОЗМ, а дори нямат това право.

    Проблем при Вас би възникнал ако Вие работите на трудов договор, за който сте задължително осигурена за фонд ОЗМ (без ТД по чл. 114).

    Поздрави,
    Станислава Бъзовска
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->