Анна Гранова Анна Гранова Потребител

Намалено работно време по време на предизвестие



Може ли когато си подал предизвестие да си тръгваш един час по-рано от работа, или само когато предизвестието е от страна на работодателя?



Отговори

  • Здравейте,

    Според чл. 157, ал. 1, т. 6 на Кодекса на труда работодателят е длъжен да освобождава от работа служителя за един час дневно в периода на предизвестието, но само ако то е отправено от работодателя.

    Поздрави,
    Виктор Баталов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->