Фатме Сюлейман Фатме Сюлейман безработна

Срок за изплащане на обезщетение след прекпратяване на трудов договор



На 1.10.2012г съм съкратена по чл.328.ал.1 ,т.3 от Кодекса на труда. Причини за прекратяване на трудовия договор: "Намаляване обема на работа". В действителност, обема на работа не е намалял. В какъв срок трябва да ми се изплатят обезщетенията по чл.224,ал.1; чл.220,ал.1; чл.222,ал.1? До месец ноември не съм си намерила работа и съм подала декларация до фирмата.

Благодаря Ви предварително!



Отговори

  • Здравейте,

    Обезщетенията по чл. 224 и чл. 220 от КТ се изплащат при прекратяване на правоотношението.
    Обезщетението по чл. 222 ал. 1 от КТ се изплаща за не повече от един месец след прекратяване на осигуряването и при представяне на доказателства от работника или служителя, че не е успял да си намери работа. Това означава, че периода от един месец след прекратяване на осигуряването трябва да е изтекъл, за да можете да потърсите обезщетението си.
    В случай, че все още не сте получили обезщетението си можете да потърсите помощ от ИА ГИТ или по съдебен ред.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->