Задай въпрос тук
Krasimira Krasteva Krasimira Krasteva Потребител

ДДС за услуга в ЕС



Българска фирма регистрирана по ДДС прави услуга на германска фирма регистрирана по ДДС. Услугата е публикация в български сайт. Във фактурата трябва ли да се начисли ДДС и на какво основание? Попада ли сделката в обхвата на чл.21 ал.2?



Отговори

  • Здравейте,

    Сделката попада в обхвата на чл. 21, ал. 2 от ЗДДС, т.е. доставка с място на изпълнение извън България, независимо от факта че сайтът е български. В този смисъл не трябва да начислявате ДДС.

    Поздрави,
    Пламен Донев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата