Силвия Илиева Силвия Илиева БЪЛГАРСКИ ЗАКОННИК ЕООД Потребител

Обезщетение по чл.328 от КТ при спазено предизвестие



Здравейте,

Дължи ли се парично обезщетение по чл.328 ал.1 т.10а от Кодекса на труда, когато е спазено едномесечното предизвестие на работник пенсионер?

Благодаря!



Отговори

  • Здравейте,

    Прекратяването по чл.328 ал.1 т.10а от Кодекса на труда е - Работодателят може да прекрати трудовия договор, като отправи писмено предизвестие до работника или служителя когато трудовото правоотношение е възникнало, след като работникът или служителят е придобил и упражнил правото си на пенсия за осигурителен стаж и възраст.

    Тоест работника или служителя вече е упражнил правото си на пенсия и след това е сключил трудов договор. В този случай работника ще има право на обезщетение за неизползвания платен годишен отпуск.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->