ХРИСТИНА ДИМИТРОВА ХРИСТИНА ДИМИТРОВА Потребител

Промяна на възнаграждение преди майчинство



В момента съм в платен годишен отпуск след изтичане на отпуска за отглеждане на детето ми до 2-годишна възраст. В същото време съм бременна с второ.

След изтичане на отпуската, когато се върна на работа, могат ли да ми намалят заплатата без мое съгласие или да ме уволнят?



Отговори

  • Здравейте,

    Майките на деца до 3 годишна възраст се ползват със закрила при уволнение. Закрилата се осъществява по реда на чл. 333 от Кодекса на труда.
    Относно възнаграждението - Работодателят може да променя едностранно трудовото правоотношение само при увеличаване на възнаграждението. За всички други промени в условията на трудовия договор се сключва допълнително споразумение между страните.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->