Задай въпрос тук
Daniela Zlateva Daniela Zlateva Потребител

Освобождаване от работа



Здравейте!

Мога ли да бъда принудена да подпиша освобождаване по взаимно съгласие при положение, че магазина в който работя го затварят и ме освобождават не по взаимно съгласие?

Благодаря!



Отговори

  • Не могад да ви принудят да подпишете заповед за прекратяване на трудов договор по взаимно съгласие, при положение, че вие не го желаете. При взаимното съгласие се изразява взаимната свободна воля и на двете страни да прекратят договора помежду си, без която и да е от тези страни да дължи обезщетение на другата. След като вашият работодател затваря магазина, в който работите, то основанието за прекратяване на договора трябва да бъде чл. 328, ал.1, т.1 или 2 от Кодекса на труда. Според този член обаче работодателят Ви дължи обезщетение в размер на брутното ви трудово възнаграждение за времето, през което сте останала без работа, но за не повече от 1 месец.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда