Kalina Dimitrova Kalina Dimitrova Потребител

Трудово възнаграждение при сумарно работно време



Здравейте!

Как трябва да се определи възнаграждението за всеки месец при 3-месечно сумарно работно време - всеки месец да се плаща уговорената работна заплата според нормата часове за месеца или възнаграждението да е различно за всеки месец в зависимост от действително отработените часове?

Благодаря!



Отговори

  • Здравейте,

    Възнаграждението трябва да бъде според уговореното за нормалната продължителност на работното време. Смятам така, тъй като според кодекса на труда неуплътняването на работното време по вина на работодателя се счита за престой, който не е по вина на работника или служителя. За времето на престоя работодателят дължи на работника най-малко договореното възнаграждение. (чл. 267 от КТ)
    Освен това при СИРВ отработеното в повече или по-малко работно време в един месец може да се компенсира с повече почивка или работа в рамките на избрания период на отчитане на времето.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->