georgi bazlev georgi bazlev Потребител

Отдаване на помещение под наем от ЕТ



Здравейте.

Отдавам помещение под наем като ЕТ. По нотариален акт помещението е пак на ЕТ.

Интересувам се какво и как трябва да направя за да давам помещението като физическо лице?



Отговори

  • Здравейте г-н Базлев,
    можете да прехвърлите помещението, собственост на ЕТ на физическото лице - собственик на този имот.
    В този случай съгласно чл. 27, ал.5 от ЗДДФЛ се счита, че физическото лице - собстевник на ЕТ извършва продажба на този имот по пазарна цена. Облагаемият доход в този случай се определя като разлика между:
    1. пазарната цена и данъчната стойност - за данъчни амортизируеми активи по Закона за корпоративното подоходно облагане - Както е при Вас!
    2. пазарната цена и документално доказаната цена на придобиване - за всички други вещи.

    Поздрави,
    Доника Маринова

    • 10 Jul 2013 11:06
    • (Потребител)
    • 0
    Здравейте , мен ме интересува при заличаване на ЕТ-то ,прехвърлянето на недвижимия имот от ЕТ-то на физическото лице по ЕГН по балансова стойност ли ще е вече през 2013 г.съгласно измененията на чл. 33, ал. 6 , т. 10 от ЗДДФЛ.Нотариално ли трябва да се извърши прехвърлянето и нот. такси в/у каква стойност ще се определят.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->