Гергана Рачкова Гергана Рачкова Ms AN Счетоводител

Намалено работно време по време на предизвестие



Трябва ли да работя 1 ч. по-малко от регламентираното работно време по трудов договор, когато съм в предизвестие по чл.328 ал.1 т.6. от Кодекса на труда?

Благодаря Ви предварително!



Отговори

  • чл. 157 ал. 1 т.6. Работодателят е длъжен да освобождава от работа работника или служителя: когато е отправено предизвестие от работодателя за прекратяване на трудовото правоотношение - по 1 час дневно за дните на предизвестието. От това право не може да се ползува работник или служител, който работи 7 или по-малко часове;
  • Съгласен съм с колежката.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->