Задай въпрос тук
Добромир  Соколов Добромир Соколов Потребител

Закупен компютър от физическо лице



Фирмата ни закупи изгодно компютър от физическо лице на стойност 1000,00 лв. при 1800,00 лв. редовна цена в магазина. За целта сключихме договор за покупко-продажба с лицето и подписахме приемо-предавателен протокол.

Спорът ми с колегите от ФСО е за следното:
- следва ли да издадем на физическото лице СИС?
- следва ли да му удържим съответните осигуровки и данъци и да ги внесем (лицето не е самоосигуряващо се)?



Отговори

  • Здравейте,

    Не трябва нито да издавате сметка за изплатени суми, нито да внасяте каквито и да било осигуровки и данъци за това лице. Все пак трябва да включите тази покупка в справката по чл. 73 от ЗДДФЛ за доходи на физически лица.

    Поздрави,
    Пламен Донев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->