Диана Иванова Диана Иванова шивачка

Неизплащане на болнични за гледане на дете



Не ми из плащат болничните за гледане на дете. Шефа ми казва, че нямам право да ми изплащат болничните, понеже нямам работена 1 година назад. Аз обаче смятам, че имам право да получавам.

Какво бих могала да направя и към кого да се обърна?



Отговори

  • Здравейте,

    За да имате право на обезщетение за болничен - Временна неработоспособност - трябва да имате най-малко 6 месеца осигурителен стаж като осигурена във фонд "Общо заболяване и майчинство" (ОЗМ). спр. чл. 40, ал. 1 от Кодекса за социално осигуряване.
    Работещите по трудов договор са задължително осигурени във фонд ОЗМ, за времето на действащото трудово право-отношение.
    В случай, че работите по трудов договор от повече от 6 месеца, ще имате право на обезщетение за временна неработоспособност.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->