Задай въпрос тук
Ангелина Цветкова Ангелина Цветкова счетоводител

ДДС на членски внос на холандска асоциация



Моля, да ми отговорите,





Имам инвойс фактура за платен членски внос на холандска асоциация, която е регистрирана по ДДС. Инвойса ми е с 0 ДДС. Българската фирма е регистрирана също по ДДС.Трябва ли да си самоначисля ДДС с протокол, или да си осчетоводя инвойса като разход?



Отговори

  • Здравейте,

    Този членски внос по принцип е освободена по ЗДДС доставка. Ако трябва да следвате буквата на закона, трябва да издадете протокол за "самоначисляване" на ДДС, в който обаче няма да има никакво ДДС.

    Поздрави,
    Пламен Донев
  • Защо тогава ще се издава протокол при положение че е освободена доставка. Съгласно кой член от ЗДДС се смята за освободена доставка?
  • При положение че е освободена доставка при това положение пак ли следва да се прави преизчисление на ползвания ДК за другите доставки в края на годината ?

    Значи в ДДС дневника като освободена доставка ли се посочва или като другите протоколи по чл. 117 и в двете колонки с право на ДДС и с начисление на ддс но с 0 лв
  • САМО ДА УТОЧНЯ, ЧЕ В МОЯ СЛУЧАЙ НЕЗНАМ АСОЦИАЦИЯТА ДАЛИ Е РЕГИСТРИРАНА ПО ДДС ИЛИ НЕ. ИМАМ ИНВОЙС В КОЙТО НЯМА НИТО ДАНЪЧЕН НОМЕР НИТО ДДС НОМЕР.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС