Valeto V Valeto V Потребител

Неизплащане на заплати



Работя в частна фирма. Какъв е срока на предизвестите при неизплащане на заплати, ако съм МОЛ?



Отговори

  • Здравейте,

    За вашия случай Кодекса на труда дава възможност да прекратите трудовия си договор без предизвестие. Точното основание е чл. 327, ал. 1, т. 2 от КТ - Когато работодателят забави изплащането на трудовото възнаграждение или на обезщетение по кодекса на труда или по общественото осигуряване.
    В КТ не е конкретизирано дали от тази разпоредба могат да се възползват материално отговорни лица и аз считам, че имате право да прекратите договора си без предизвестие.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->