николай кехайов николай кехайов преподавател

Обезщетение при съкращение на щата



Имам ли право на обезщетение при съкращение на щата, при условие на действащ граждански договор за полагане на труд 35 часа месечно?

Как да тълкуваме чл.4 т.1 и чл.54 б т.6 от КСО?



Отговори

  • Здравейте,

    Лицата на които право-отношението е прекратено поради съкращаване на щата ще имат право на обезщетение от работодателя за времето на оставане без работа но за не повече от един месец.

    По отношение на изплащането на обезщетение за безработица се обърнете към НОИ.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->