Мария Гвоздева Мария Гвоздева Потребител

Срок за изплащане на обезщетение след съкращение



В какъв срок след съкращението се изплаща обещетението?



Отговори

  • Здравейте,

    Вероятно въпроса ви е за обезщетението за оставане без работа изплащано от работодателя при прекратяване на трудовото право-отношение. Обезщетението се изплаща на основание чл. 222 ал. 1 от Кодекса на труда за времето на оставане без работа но за не повече от един месец.
    Практиката показва, че тези обезщетения се изплащат в сроковете за изплащане на трудовите възнаграждения.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->