Задай въпрос тук
rina valkanova rina valkanova Потребител

Протокол по чл.117 от ЗДДС



Издаден е протокол за ВОП, отразен е в дневник продажби, но не е отразен в дневник покупки. Пропуснатият протокол за ВОП при покупките ще бъде отразен в следващия отчетен период.


Въпросът ми е какви са санкциите при това несрещане на протокола от двата дневника?



Отговори

  • Във вашия случай не подлежите на санкция, тъй като според ЗДДС задължението да отразите издадения протокол по чл.117 от ЗДДС в периода, в който е издаден, важи само за дневник продажби. В дневник покупки можете да го включите в същия период, а можете и да изберете да го включите в един от следващите 12 периода. Правото на данъчен кредит, което възниква от издаден Протокол по чл.117 от ЗДДС може се упражни в същия срок, както и правото на ДК по останалите фактури за покупка, а именно- в месеца на издаване на документа или в някой от следващите 12 месеца.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата