Спаска  Лазарова Спаска Лазарова счетоводител

Обезщетение при съкращаване поради намаляване обема на работа



Съкратиха ме от работа по член 328,ал.1,т.3 от Кодекса на труда. Причините са намаляване обема на работа. В заповедта пише да ми се изплатят обезщетения по чл.222 ал.1 от Кодекса на труда за времето през което съм останал без работа, но за не повече от месец. От фирмата обаче казаха, че няма да ми изплатят обезщетение, а само фиктивно ще бъдат изчислени тези пари, и няма да получа нито един лев от тях.

По какъв начин мога да си взема парите от обещетението?
Да учточня, че заплатите си ги взимаме на ръка на 30-то число, заповедта ми е пусната от 10.09.2012г.



Отговори

  • Здравейте,

    Обезщетението по чл. 222 ал. 1 от Кодекса на труда се изплаща за не повече от един месец, след прекратяването на право-отношението.
    Ако считате, че правата са ви нарушени можете да се обърнете към Инспекция по труда или да потърсите правата си по съдебен ред.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->