Недялка Иванова Недялка Иванова счетоводител

Защита на бременна жена при договор с изпитателен срок



Здравейте!

Ако работя на 6 месечен изпитателен договор и през този период забременея - защитена ли съм от Кодекса на труда? Може ли работодателя след като съм бременна да ме остави на работа след изтичането на 6-месечния период?



Отговори

  • Здравейте,

    По време на срока за изпитване не важи защитата при уволнение по чл. 333 от Кодекса на труда!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->