Pavlina Kostadinova Pavlina Kostadinova Потребител

Обезщетение на работници при фалит



Здравейте,


При фалит на частно предприятие работниците получават ли някакво обезщетение?



Отговори

  • Здравейте,

    Ако предприятието се закрива, трудовите правоотношения на работниците или служителите в него се прекратяват поради закриване на предприятието. В този случай те ще имат право на обезщетение в размер на брутното им трудово възнаграждение за времето, след прекратяване на правоотношението им през което са останали без работа но за не повече от един месец. Обезщетението се изплаща на основание чл. 222 ал. 1 от Кодекса на труда.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->