Violeta Savova Violeta Savova Потребител

Прекратяване на ТД след майчинство



След приключване на майчинството не мога да се върна на работа, тъй като предприятието е частично закрито. Трудовият ми договор е прекратен по член 325 т.1.

Колко време ще имам право да съм на трудова борса и ще има ли разлика ако ТД бъде прекратен по член 328 примерно точки 1 до 4 примерно?

Благодаря предварително!



Отговори

  • Здравейте,

    При прекратяване на ТД по взаимно съгласие на страните(чл. 325 ал. 1 т. 1 от КТ) ще имате право на минималния размер на обезщетението за безработица за минимален срок от 4 месеца.
    В случай, че ТД е прекратен поради съкращаване на щата, закриване на предприятието или на част от него ще имате право на обезщетение в размер на 60% от осигурителния ви доход за последните 24 Месеца и ще получавате обезщетението за период, който ще бъде определен според трудовият ви стаж.
  • Благодаря за изчерпателният отговор.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->