boriana stoianova boriana stoianova Потребител

Трудов договор по чл.68 т.2 от КТ



Назначена съм на тр.договор по чл.68 т.2 от КТ - за извършване на определена работа - за един месец. След прекратяване ще подам документи за борса. Преди това имам 12 г. общ трудов стаж.

Въпроса ми е за какъв период от време ще съм на борсата и какво е обезщетението?

Благодаря!



Отговори

  • При прекратяване на трудов договор на основание чл.68, ал.2 от КТ и при 12 години трудов стаж ще имате право на 9 месеца обезщетение от бюрото по труда. Размерът на обезщетението е 60 на сто от сумите, върху сте били осигуряви 24 месеца назад. Какъв ще бъде неговия резмер е от компетенцията на бюрото по труда.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->