Галя Тодорова Галя Тодорова Областна дирекция "Земеделие" деловодител

Отпуск за гледане на дете (внуче) под 2 години



Всеки момент се очаква да се приеме нова структура в учреждението в което работя. Възможно е да има съкращение на щата. По всяка вероятност трима човека от нашия отдел ще бъдат съкратени.

Как мога да се спася, аз съм на трудово правоотношение? Дъщеря ми има бебе на 1 година и 3 месеца. Мога ли да ползвам отпуск за гледане на детето за да се спася ат този кошмар?



Отговори

  • Здравейте,

    От закрила при уволнение (по чл. 333 от КТ) се ползват 'майки' на деца до 3 годишна възраст. Не мога да кажа, че вие, като баба, ангажирана с отглеждането на детето, ще имате право на такава закрила.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->