Любомир Димитров Любомир Димитров Потребител

Кой може да съставя ГФО



Здравейте. Искам да ви изкажа благодарности за този уникален сайт, който помага на много хора! Бих искал да ви попитам следния въпрос:

Работя като отчетник счетоводство от 1 година. Имам висше образование степен бакалавър и в момента уча магистратура Финанси, която ще завърша през юли 2012. Въпроса ми е дали с магистърската степен мога да съставям ГФО при 2 годишен опит или при 5 годишен?

Благодаря, Ви предварително!



Отговори

  • Здравейте.ГФО и сега можете да съставяте,стига да ви имат доверие и да ви го възложат.
  • Здравейте,

    За да съставяте и подписвате годишни финансови отчети Ви е необходима магистърска степен в областта на счетоводството и финансите или икономиката и 2 години трудов стаж пак в същата област. За повече информация относно изискваният можете да прочетете в чл. 35 от Закона за Счетовоството.

    Поздрави,
    Димитър Пашов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->