таня  иванова таня иванова експерт банкови услуги

Защитена ли съм от уволнение като работеща майка с дете до 3 години



Здравейте, моля за отговор на следния въпрос:

Имам дете на 2 г. и 4 месеца. При това положение, има ли право работодателя ми да ме уволни или да ме освободи по взаимно съгласие, без да получа никакво парично обезщетение? Т.е.ако бъда притисната, мога ли да поискам да бъда съкратена с парично обезщетение от минимум 4 работни заплати и да се регистрирам на борсата за получаване на обезщетение?



Отговори

  • Здравейте,

    Майките на деца до 3 годишна възраст се ползват със закрила при уволнение по чл. 333 от КТ. Напомняме ви, че при взаимно съгласие за прекратяване на трудовия договор тази закрила не се прилага. Съветвам ви да не подписвате такова споразумение а да искате да бъдете уволнена на друго основание.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->