Ани И Ани И Потребител

Постоянен трудов договор и представител



Здравейте!

Работя на постоянен трудов договор, но сега ми предстои да сключа договор към друга фирма като техен представител. Няма да бъда на заплата, а на самоиздръжка като използвам името на фирмата, с която ще сключа договор.

Аз трябва ли да се осигурявам, т.е. да пускам ли фирмата си ЕТ (моя регистрирана преди време) и като какъв вид дейност ще развивам, след като ще използвам фирмата, на която съм представител и от която ще получавам доходи?



Отговори

  • Здравейте,

    Режимът на търговското представителство на чуждестранно юридическо лице е уреден в чл. 6 от Закона за насърчаване на инвестициите.
    Търговските представителства на чуждестранните юридически лица се регистрират пред Българската търговско-промишлена палата (БТПП). Решението на БТПП за регистрация на търговско представителство има конститутивно действие.
    След регистрация търговското представителство може да наема лица по трудови правоотношения, за които да внася задължителни осигурителни вноски.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->