Мария Божкова Мария Божкова Потребител

Процент клас за прослужено време



Здравейте!

Колеги ми казаха, че процента за клас прослужено време не може да бъде повече от 40%. Това е в случай, че лицето има 42 год. трудов стаж. Вярно ли е това и къде мога да го прочета?



Отговори

  • Здравейте,

    Процента за трудов стаж и професионален опит се изчислява и изплаща на основание чл. 12 от Наредба за структурата и организацията на работната заплата и не може да бъде по-малко от 0.6% за всяка натрупана година трудов стаж и професионален опит.
    Няма ограничение в максималния размер на процента или изчисленото възнаграждение.
    Във вашия случай ако лицето има 42 години трудов стаж процента за допълнително възнаграждение ще бъде в размер на 25.2%
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->