МАРКЕЛ - С  ЕООД МАРКЕЛ - С ЕООД

Данък дивидент



Предприятието е длъжно да подава декларация за удържания и платен окончателен данък на тримесечна база. Декларацията се подава до края на месеца, следващ съответното тримесечие, в което данъкът е платен. Когато платецът не е задължен да удържа и внася данъка, декларацията се подава от получателят на дохода до 15 число на месеца следващ тримесечието на придобиване на дохода.


Това изискване от ЗДДФЛ отнася ли се за изплатените дивиденти и преведен данък за български граждани?



Отговори

  • Здравейте,

    Не, тези изисквания не се прилагат за дивиденти, платени на български ФЛ. За тях се попълва информация в справката за изплатените доходи по чл. 73 от ЗДДФЛ.

    Поздрави,
    Пламен Донев
  • Не съм специалист счетоводител.
    Интересува ме как може да се избегне плащането на данък дивидент при ЕООД?
    Тоест ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ли е ПО ЗАКОН да се начисляват дивиденти /което ще рече плащане на допълнителни 5% данък/ при ЕДНОЛИЧЕН собственик?
    Ако да- това ежегодно ли трябва да става? Има ли краен срок, глоби, лихви?
    Благодаря.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->