Milena Stajkova Milena Stajkova Потребител

Освобождаване след майчинство



Здравейте,

След месец детето ми навършва 2 годинки и трябва да се върна на работа според закона. Проблема е в това, че работодателите ми не искат да ме приемат отново, въпреки че при тях съм с постоянен договор. С тях имах проблем откакто разбраха, че съм бременна и искаха сама да си подпиша уволнението чрез купища смешни искания, но си търсих правата и така излязох по майчинство.

Какви права имам аз като майка на дете не навършило 3 години? Могат ли да ме уволнят и закона пази ли ме? Как мога да се защитя?



Отговори

  • Здравейте,

    Майки на деца до 3 години се ползват от закрилата на чл. 333 от Кодекса на труда. В определени случаи те могат да бъдат уволнявани само с предварително разрешение от инспекция по труда.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->