Стойка  катурова Стойка катурова счетоводител

Обезщетение при съкращение



Здравейте,

Имам над 10г. трудов стаж. Работя във една фирма от 1г.8м., не ни плащат навреме заплатите, но не искат и да ме съкратят. Разбрах, че има някаква възможност да напусна с 1м. предизвестие и веднага да ме назначат в друга фирма, от която да ме съкратят и да взимам 9м. 60% възнаграждение.

Възможно ли е наистина и как точно да го направя?

Благодаря предварително!



Отговори

  • Здравейте,

    Работника или служителя може да прекрати договора си едностранно при положение, че работодателят не изплати възнаграждението или не внесе дължимите осигурителни вноски. Прекратяването става на основание чл. 327 ал. 1 т. 2 от Кодекса на труда.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->