Цветанка Йорданова Цветанка Йорданова Потребител

Договор по чл.68(1)т.3 от КТ



Може ли да се сключи договор по чл.68(1) т.3 докато титулярът още е на работа, с цел титулярът да обучи заместника си, преди да излезе в отпуск (по майчинство)?



Отговори

  • Здравейте,

    Договора по чл. 68 ал. 1 т. 3 е за заместване на отсъствуващ работник или служител.
    Според мен не можете да сключите такъв договор докато титуляра е все още на работа.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->